Ordførere

Skatte- & finansordfører

Simon Andersen

26 96 84 62

simon@vu.dk

Klima- & miljøordfører

Søren Lousdal
24 26 80 03
Lousdal@vu.dk

Udenrigs & forsvarsordfører

Jonas Pullich Knudsen

21 35 22 12

Jonas@vu.dk

Social- & sundhedsordfører

Mathias Rinaldo

26 27 42 29

rinaldo@vu.dk

Retsordfører

Emil Nørrevang
28 30 76 87
ekn@vu.dk

Kultur-, ideologi- & ligestillingsordfører

Søren Nørgaard
22 77 10 86
sn@vu.dk

Fritvalgt

Laust Westh 
51 40 60 25
Laus0447d@gmail.com

Fritvalgt

Tammi Elisia Lyngaa
23 35 85 70
Tammielisia@outlook.com

Formand for politisk udvalg

Martin Dommerby

40 32 21 63

Dommerby@vu.dk

Scroll til toppen

Tilmeld PBS

Vil du gerne have, at det er lettere for dig at gentegne dig i din lokalforening? Vil du gerne være endnu mere med i den liberale kamp? Så tilmeld dig PBS – så trækkes kontingentet automatisk og uden besvær. Det er legende let!

Udfyld formularen nedenfor og du er godt på vej mod et enklere og lettere medlemskab af Danmarks bedste ungdomspolitiske forening!
Sådan gør du:
1. Find dit medlemsnummer på vu.membersite.dk.
2. Udfyld formularen for automatisk betalingsservice – Klik på linket her OBS: Angiv dit medlemsnummer som kundenummer i formularen.
3. Du er nu tilmeldt PBS og bidrager yderligere til den liberale bevægelse.
Man kan kun tilmeldes PBS, hvis indehaveren af kontoen, der tilmeldes PBS, er over 18!