Forretningsudvalget

Landsformand

Maria Ladegaard Slot

40 40 51 51

formand@vu.dk

Landsnæstformand

Lasse B. Sørensen

60 44 23 33

naestformand@vu.dk

Landskasserer

Martin Voergaard

24 62 15 90

voergaard@vu.dk

Formand for Landsstyrelsen

Carl Grauballe

42 56 42 44

carlwg@outlook.dk

Næstformand for Landsstyrelsen

Sigurd Hilligsø Andersen

20 34 61 37

Sigurdhilligsoe@vu.dk

Formand for aktivitets- & kampagneudvalget

Josefine Paaske

51 51 23 81

josefine.paaske.silke@gmail.com

Formand for Kursusudvalget

Emma-Sofie Regel

23 23 95 65

regel@vu.dk

Formand for internationalt udvalg

Emilie Flink

42 83 05 60

flink@vu.dk

Formand for politisk udvalg

Martin Dommerby

40 32 21 63

dommerby@vu.dk

Fritvalgt

Jens Paaske Klausen

23 88 55 09

JPK2002@outlook.dk

Fritvalgt

Nicolaj Østergaard

23 88 55 09

oestgaard@vu.dk

Webredaktør

Sofie Ellegaard

20 85 07 32

ellegaard@vu.dk

Landssekretær

Frederik Bast Phillip

31 26 69 52

vu@vu.dk

Scroll til toppen

Tilmeld PBS

Vil du gerne have, at det er lettere for dig at gentegne dig i din lokalforening? Vil du gerne være endnu mere med i den liberale kamp? Så tilmeld dig PBS – så trækkes kontingentet automatisk og uden besvær. Det er legende let!

Udfyld formularen nedenfor og du er godt på vej mod et enklere og lettere medlemskab af Danmarks bedste ungdomspolitiske forening!
Sådan gør du:
1. Find dit medlemsnummer på vu.membersite.dk.
2. Udfyld formularen for automatisk betalingsservice – Klik på linket her OBS: Angiv dit medlemsnummer som kundenummer i formularen.
3. Du er nu tilmeldt PBS og bidrager yderligere til den liberale bevægelse.
Man kan kun tilmeldes PBS, hvis indehaveren af kontoen, der tilmeldes PBS, er over 18!